שאלות ותשובות על כל מה שחשוב ורציתם לדעת

שאלות ותשובות על כל
מה שחשוב ורציתם לדעת

כאן תמצאו תשובות לשאלות הנפוצות שקבלנו מלקוחות שלנו ומידע נרחב, עדכני ומקיף שכדאי לדעת לפני שרוכשים מערכת לאוורור וסינון אב"כ לממ"ד שלכם.

תקנה 6869 שפרסם פיקוד העורף בפברואר 2010 מחייבת התקנת מערכת אוורור וסינון בכלל המרחבים המוגנים, כמרכיב נוסף למיגון האזרחים בשעות חירום.

בונים פרטיים שמעוניינים לקבל היתר לבניית מבנה חדש ו/ או לשיפוץ מבנה קיים מחויבים לפעול בהתאם להנחיות תקנה 6869 של פיקוד העורף.

טופס 4 מהווה היתר לאכלוס מבנים ומאשר כי המבנה המדובר בטוח וראוי למגורי אדם. לכן הקמה או שיפוץ בניין מגורים חדש או בית פרטי מחייבת קבלת טופס 4.

וודאי.  התקנת מערכת אוורור וסינון במרחבים מוגנים כמו גם תקינות הממ"ד עצמו מהווים תנאי לקבלת טופס 4

אישור אטימות נועד לוודא שהממ"ד אטום ותשתיתו תקינה באופן שיספק לשוהים בו הגנה מיטבית בשעה חירום, בהתאם לתקן והמפרט של פיקוד העורף. קבלת אישור אטימות רשמי לממ"ד מהווה תנאי להתקנת מערכת אוורור וסינון אב"כ ולשם קבלתו יש לעבור בהצלחה סדרת בדיקות אטימות הכוללת: בניית הממ"ד בהתאם לתכנית המקורית של הג"א, מסגרות הממ"ד (משקופים, דלת, חלון, וכו') אביזרי חשמל תקינים, חלון אטום, וכדומה.

רק מעבדה מוסמכת שאושרה לבצע בדיקות תקינות ממ"ד בהתאם לתקן והמפרט של פיקוד העורף ע"י מדינת ישראל והרשות הלאומית להסמכת מעבדות.

ודאי. המערכת כוללת מפוח ידני שניתן להפעיל בקלות בעת הפסקת חשמל. במצב של התקפה קונבנציונאלית יש להפעיל את המפוח הידני מידי 10 דקות ובעת מתקפת אב"כ יש להפעילו בקצב של 30 פעימות בדקה באופן רציף ללא הפסקה.

מגן 360 משלבת טכנולוגיה של מערכת אמינה לאוורור, סינון והגנת אב"כ בזמן אמת במארז דקורטיבי, קומפקטי וחסכוני במקום. המערכת המעוצבת מציעה גמישות מקסימאלית בהתקנה ומאפשרת שהייה בטוחה וחופשית בממ"ד תוך ניצול מיטבי של מרחב החדר בימי שגרה ובמצבי חירום.

ראשית, יש במערכת ערכת גיבוי ידנית למקרה של הפסקת חשמל. בנוסף לכך, אם ברצונכם גם בגיבוי חשמלי אנו ממליצים על מערכת אל-פסק (UPS) המיועדת למחשבים. מערכת זו עדיפה על מצבר מהסיבות הבאות: רכישתה זולה מרכישת מצבר, המערכת נטענת בחשמל באופן קבוע בעוד שמצבר אינו נטען ומתרוקן לאחר כ-12 -18 חודשים  והחיבור למערכת בטוח יותר

מערכת מגן 360 תוכננה כך שכל אחד יוכל להפעילה בקלות ובמהירות, במיוחד במצבי לחץ המאפיינים עתות חירום. הקליקו כאן כדי לפתוח את חוברת ההפעלה וללמוד על אופן הפעלת המערכת.

בזמן אמת פיקוד העורף יעדכן את הציבור לגבי סוגי האיומים המתרחשים בפועל ומנחה אם ומתי יש צורך להפעיל את המערכת.
במקרה של מתקפת אב"כ – פיקוד העורף מנחה את הציבור להיכנס לממ"ד תוך חבישת ערכות מגן ורק לאחר הנחיה מפורשת של פיקוד העורף יש לפתוח את פקקי מסנן האב"כ ולהפעיל את המערכת במצב סינון. זאת כדי לאפשר למערכת להחדיר לממ"ד אוויר צח נקי מאבק, פיח וחומרי לחימה כימיים וביולוגיים.
בכל מקרה של פתיחת המסנן מומלץ לפנות אלינו כדי לערוך בדיקת תקינות מערכת. אם המסנן ספח חומרים מסוכנים אין לגעת במסנן ויש לפעול בהתאם להנחיות פיקוד העורף.

מערכת מגן 360 תוכננה לספק הגנה מקיפה על 6 איש השוהים בממ"ד תקני בנפח של 36 מ"ק שעבר בדיקה ואישור אטימות. בעוד שבמצב רגיעה אדם זקוק ל- 2 מ"ק בשעה, התקן מחייב אספקת 6 מ"ק לאדם שעה ומגן 360 מספקת 36 מ"ק אוויר צח בשעה.

מגן 360 אושרה לשימוש ע"י מכון התקנים הישראלי בסיוע המכון למחקר ביולוגי בישראל ועומדת בכל התקנים הישראליים והבינלאומיים, בכללם: תקנה 6869 של פיקוד העורף, תו תקן ישראלי של מכון התקנים לתקן 4570 חלקים 1-4, תו תקן ישראלי 5001 של מכון התקנים למפעל על איכות הייצור, תקן אבטחת איכות ISO 9001 2110-1 של TUV, תקנים בינלאומיים מובילים לרכיבי המערכת: FC, VDE, CSA, EMI/EMS CB, CE.

ארקוטק הינה חברה ישראלית המתמחה בפיתוח, ייצור שיווק והתקנה של מערכות אוורור וסינון אב"כ למרחבים מוגנים (ממ"ד) לבונים פרטיים כמו גם לחברות בניה וקבלנים. כחברת עתירת ידע וניסיון של אלפי התקנות ארקוטק מאגדת את כל היכולות המקצועיות בתחום המיגון תחת קורת גג אחת, ומספקת לקבלנים ואדריכלים מענה כולל באמצעות מערך שירות ייעודי ומותאם לדרישותיהם המקצועיות.

שלחו אלינו את אישור האטימות ואנחנו נתאם אתכם את מועד ההתקנה התאים לכם. בתום ההתקנה המתקין ידביק על המערכת מדבקת תו התקן וימסור לידיכם אישור על התקנה ובדיקת המערכת. אישור זה יאפשר לכם לקבל טופס 4. ולבסוף תפעיל את כתב האחריות למערכת באמצעות מילוי הטופס הייעודי באתר ותצטרף לנבחרת הלקוחות המרוצים של חברת ארקוטק.

התקנת מערכת מגן 360 מתבצעת אך ורק ע"י המומחים של חברת ארקוטק שהינה בעלת תו תקן ישראלי 4570 חלק 4 למתקיני מערכות הגנה לסינון אב"כ.
התקנת מערכת ע"י מתקין שאינו נושא תקן של מכון התקנים לא תעמוד בתקן כנדרש, עלולה לפגום בתפקוד המערכת בעת הצורך ואינה מוכרת לצורך קבלת טופס 4 לאכלוס.

ניתן להזמין את מערכות המתקדמות של ארקוטק בכל אחד משלושת הערוצים המועדפים עליכם: ווטסאפ 050-5400360, מייל info@arcotech.co.il, טלפון 072-251-5001, או לחצו כאן

בכל מועד שנוח לכם. צוות המתקינים של ארקוטק יתאים את עצמו ללוחות הזמנים שלכם, יספק לכם את מגן 360 שרכשתם ויתקין תוך כחצי שעה בהתקנה נקייה ויעילה מבלי שתצטרכו לבצע פעולת ניקיון או התארגנות מיוחדות.

פנו אלינו ונשמח לחזור אליכם בשעות הפעילות בימים א-ה בין השעות 08:00-17:00. אנחנו זמינים עבורכם בווטסאפ 050-5400360, במייל info@arcotech.co.il, בטלפון 072-251-5001 או פשוט לחצו כאן

רוצה להתייעץ?
הצעת מחיר?
להזמין בדיקה תקופתית?

נשמח לעזור
072-2515001

דילוג לתוכן