כיצד מגן 360 שומרת עליך?

כיצד מגן 360
שומרת עליך?

מלחמת המפרץ הראשונה (1991) העלתה את המודעות לאיומים קונבנציונאליים (טילים בעלי ראש המצויד בחומר נפץ) ובלתי קונבנציונליים (טילים בעלי ראש נפץ המצויד בנשק אטומי / ביולוגי או כימי) שהעורף הישראלי חשוף אליהם. בעקבות המלחמה הוחלט לחייב בניית מרחבים מוגנים בכל מבנה חדש העולה בגודלו על 12 מ"ר.

מרחב מוגן דירתי (ממ"ד) נועד להגן על יושביו בפני התקפות אוויריות, הפצצות ומטחי טילים והתקפות אב"כ (נשק אטומי, ביולוגי, כימי) פתאומיות שזמן ההתרעה עליהן אינו מספיק כדי לאפשר לאזרחים להגיע למקלט בזמן. כיוון שבממ"ד אטום אין כניסה של חמצן נקי ואין יציאה של דו תחמוצת הפחמן הנפלט ע"י השוהים בחדר – השהיה בממ"ד ללא מערכת אוורור וסינון מחייבת שימוש במסכות גז ומוגבלת למשך זמן של 2-3 שעות לכל היותר. לעומת זאת, בממ"ד עם מערכת סינון והגנת אב"כ ניתן לשהות ללא מסכות ואמצעי מיגון אישיים למשך זמן רב.

תקנה 6869 שפרסם פיקוד העורף בפברואר 2010 תוקנה לשם כך, ומחייבת חברות בניה, יזמי נדל"ן, קבלנים ובונים פרטיים להתקין בכל ממ"ד מערכת סינון להגנת אב"כ, כתנאי לקבלת טופס 4 המאפשר אכלוס דיירים למבנה החדש / משופץ. תקנה זו גובתה בתקנים של מכון התקנים הישראלי, אשר מגדירים את המבנה הרצוי של מערכת הסינון, התפוקות, החומרים מהם היא מיוצרת, תפקודה והתקנתה.

מערכת מגן 360-S3 של ארקוטק פותחה בדיוק כדי לתת מענה לצורך חיוני וקריטי זה כפתרון עתיר ידע ומתקדם העומד בכל דרישות התקינה בארץ ובעולם. מגן 360-S3 משלבת טכנולוגיה של מערכת אמינה לאוורור, סינון והגנת אב"כ בזמן אמת במארז דקורטיבי, קומפקטי וחסכוני במקום, ומאפשרת שהייה בטוחה וחופשית בממ"ד תוך ניצול מיטבי של מרחב החדר בימי שגרה ובמצבי חירום.

איך מערכת מגן 360-S3 פועלת?

המערכת מאובזרת ב-3 מסננים: מסנן קדם המסנן חלקיקי אבק, פיח וחלקיקים אחרים, מסנן הפא (Hepa) שנועד לסנן חלקיקים קטנים יותר ומסנן פחם שנועד לספוח את כל החומרים הכימיים המרחפים באוויר. עם הפעלתה, המערכת שואבת אוויר מחוץ לממ"ד, מסננת אותו ומזרימה לחדר אוויר נקי. בעת פעולת המערכת נוצר בחדר "על לחץ" (לחץ הגבוה מעט מהלחץ הקיים מחוץ לחדר), אשר גורם לתנועת אוויר קבועה מהממ"ד החוצה כך שאם קיימת דליפת אוויר כלשהי, לא ייכנס לחדר אוויר מזוהם.
על שני פתחי האוויר שבממ"ד מותקנים שסתומים. האחד, שסתום הדף עם מסנן קדם על פתח כניסת האוויר, והשני שסתום לחץ יתר על פתח יציאת האוויר, כולל שבשבת לחיווי יציאת אוויר. בנוסף לכך, המערכת אף מאובזרת במפוח להפעלה ידנית למקרים של הפסקת חשמל. 

עם מגן 360– S3 הא.נשים בממ"ד אטום יכולים לנשום אוויר נקי  במשך כל זמן שהותם במרחב המוגן. המסנן הכימי ביולוגי של המערכת המורכב מ- 3 שכבות סינון מטהר את האוויר מגזים וחומרים כימיים וביולוגיים רעילים, מאפשר לאוויר נקי לחדור פנימה אל החדר האטום, ובמקביל, מפנה החוצה את הפחמן הדו חמצני שפולטים יושבי בממ"ד.

המסנן הוא לב ליבה של מערכת האוורור והסינון ואורך חייו מושפע מחשיפתו לאוויר ולחות. כאשר מים מצטברים במסנן ובאים במגע עם הפחם הפעיל (שאחראי על סינון החומרים הרעילים) אפקטיביות המסנן ואיכות תפקודו נפגמות. לכן, הוראות פיקוד העורף ממליצות לבצע מידי שנה בדיקת שירות תקופתית שנועדו לוודא את תקינות המסנן ותפקודו ולבדוק אם חלו שינויים המעידים על ספיחת מים.

הטכנולוגיה החדשנית של מגן 360-S3 אמינה ומבטיחה שהמערכת תפעל כראוי גם לאחר תקופה ממושכת ללא שימוש וניתן יהיה להשתמש בה שוב, גם במקרה של התראת שווא, ללא צורך בהחלפת מסנן. כמו כן, כדי לתת מענה למקרים של הפסקת חשמל המערכת כוללת גיבוי ידני ואפשר להוסיף סוללה/מצבר להארכת משך פעילותה של המערכת ולגיבוי נוסף במידת הצורך.

רוצה להתייעץ?
הצעת מחיר?
להזמין בדיקה תקופתית?

נשמח לעזור
072-2515001

דילוג לתוכן