שאלות נפוצות – מערכות דירתיות

האם מגן 360 חסכונית גם במקום?

מגן 360 משלבת טכנולוגיה של מערכת אמינה לאוורור, סינון והגנת אב"כ בזמן אמת במארז דקורטיבי, קומפקטי וחסכוני במקום. המערכת המעוצבת מציעה גמישות מקסימאלית בהתקנה ומאפשרת שהייה בטוחה וחופשית בממ"ד תוך ניצול מיטבי של מרחב החדר בימי שגרה ובמצבי חירום.

האם מגן 360 קלה לתפעול ?

מערכת מגן 360 תוכננה כך שכל אחד יוכל להפעילה בקלות ובמהירות, במיוחד במצבי לחץ המאפיינים עתות חירום. הקליקו כאן כדי לפתוח את חוברת ההפעלה וללמוד על אופן הפעלת המערכת.

מה הוא המפרט הטכני של מגן 360 ?
איך יודעים מתי להפעיל את המערכת ?

בזמן אמת פיקוד העורף יעדכן את הציבור לגבי סוגי האיומים המתרחשים בפועל ומנחה אם ומתי יש צורך להפעיל את המערכת.
במקרה של מתקפת אב"כ – פיקוד העורף מנחה את הציבור להיכנס לממ"ד תוך חבישת ערכות מגן ורק לאחר הנחיה מפורשת של פיקוד העורף יש לפתוח את פקקי מסנן האב"כ ולהפעיל את המערכת במצב סינון. זאת כדי לאפשר למערכת להחדיר לממ"ד אוויר צח נקי מאבק, פיח וחומרי לחימה כימיים וביולוגיים.
בכל מקרה של פתיחת המסנן מומלץ לפנות אלינו כדי לערוך בדיקת תקינות מערכת. אם המסנן ספח חומרים מסוכנים אין לגעת במסנן ויש לפעול בהתאם להנחיות פיקוד העורף.

כמה בני אדם יוכלו לשהות בשעת חירום בממ``ד אטום עם מגן 360 ?

מערכת מגן 360 תוכננה לספק הגנה מקיפה על 6 איש השוהים בממ"ד תקני בנפח של 36 מ"ק שעבר בדיקה ואישור אטימות. בעוד שבמצב רגיעה אדם זקוק ל- 2 מ"ק בשעה, התקן מחייב אספקת 6 מ"ק לאדם שעה ומגן 360 מספקת 36 מ"ק אוויר צח בשעה.

באילו תקנים עומדת מערכת מגן 360?

מגן 360 אושרה לשימוש ע"י מכון התקנים הישראלי בסיוע המכון למחקר ביולוגי בישראל ועומדת בכל התקנים הישראליים והבינלאומיים, בכללם: תקנה 6869 של פיקוד העורף, תו תקן ישראלי של מכון התקנים לתקן 4570 חלקים 1-4, תו תקן ישראלי 5001 של מכון התקנים למפעל על איכות הייצור, תקן אבטחת איכות ISO 9001 2110-1 של TUV, תקנים בינלאומיים מובילים לרכיבי המערכת: FC,VDE,CSA, EMI/EMS ,CB, CE

מדוע כדאי לעבוד עם ארקוטק?

ארקוטק הינה חברה ישראלית המתמחה בפיתוח, ייצור שיווק והתקנה של מערכות אוורור וסינון אב"כ למרחבים מוגנים (ממ"ד) לבונים פרטיים כמו גם לחברות בניה וקבלנים. כחברת עתירת ידע וניסיון של אלפי התקנות ארקוטק מאגדת את כל היכולות המקצועיות בתחום המיגון תחת קורת גג אחת, ומספקת לקבלנים ואדריכלים מענה כולל באמצעות מערך שירות ייעודי ומותאם לדרישותיהם המקצועיות.

בחרתי ארקוטק, ומה הלאה?

שלחו אלינו את אישור האטימות ואנחנו נתאם אתכם את מועד ההתקנה התאים לכם.
בתום ההתקנה המתקין ידביק על המערכת מדבקת תו התקן וימסור לידיכם אישור על התקנה ובדיקת המערכת.
אישור זה יאפשר לכם לקבל טופס 4.
ולבסוף תפעיל את כתב האחריות למערכת באמצעות מילוי הטופס הייעודי באתר ותצטרף לנבחרת הלקוחות המרוצים של חברת ארקוטק.

מה הם זמני האספקה של מערכות מגן 360?

בכל מועד שנוח לכם. צוות המתקינים של ארקוטק יתאים את עצמו ללוחות הזמנים שלכם, יספק לכם את מגן 360 שרכשתם ויתקין תוך כחצי שעה בהתקנה נקייה ויעילה מבלי שתצטרכו לבצע פעולת ניקיון או התארגנות מיוחדות.

מדוע צריך מערכת אוורור וסינון אוויר לממ``ד?

במציאות הישראלית, הנתונה לאיומים קונבנציונליים ובלתי קונבנציונליים מערכת אוורור וסינון אב"כ כבר אינה מותרות. לפי תקנה 6869 של פיקוד העורף מערכת הסינון משפרת את מיגון האזרח בעת מתקפה כימית או ביולוגית.

מה היא תקנת פיקוד העורף ?

תקנה 6869 שפרסם פיקוד העורף בפברואר 2010 מחייבת התקנת מערכת אוורור וסינון בכלל המרחבים המוגנים, כמרכיב נוסף למיגון האזרחים בשעות חירום.

מי מחויב לפעול בהתאם לתקנה?

בונים פרטיים שמעוניינים לקבל היתר לבניית מבנה חדש ו/ או לשיפוץ מבנה קיים מחויבים לפעול בהתאם להנחיות תקנה 6869 של פיקוד העורף.

מה זה טופס 4 ?

טופס 4 מהווה היתר לאכלוס מבנים ומאשר כי המבנה המדובר בטוח וראוי למגורי אדם. לכן הקמה או שיפוץ בניין מגורים חדש או בית פרטי מחייבת קבלת טופס 4.

האם תקנת פיקוד העורף משפיעה על תהליך קבלת טופס 4 ?

וודאי. התקנת מערכת אוורור וסינון במרחבים מוגנים כמו גם תקינות הממ"ד עצמו מהווים תנאי לקבלת טופס 4

מה הוא אישור אטימות?

אישור אטימות נועד לוודא שהממ"ד אטום ותשתיתו תקינה באופן שיספק לשוהים בו הגנה מיטבית בשעה חירום, בהתאם לתקן והמפרט של פיקוד העורף. קבלת אישור אטימות רשמי לממ"ד מהווה תנאי להתקנת מערכת אוורור וסינון אב"כ ולשם קבלתו יש לעבור בהצלחה סדרת בדיקות אטימות הכוללת: בניית הממ"ד בהתאם לתכנית המקורית של הג"א, מסגרות הממ"ד (משקופים, דלת, חלון, וכו') אביזרי חשמל תקינים, חלון אטום, וכדומה.

מי רשאי לבצע בדיקות ממ``ד ולאשר את תקינותו?

רק מעבדה מוסמכת שאושרה לבצע בדיקות תקינות ממ"ד בהתאם לתקן והמפרט של פיקוד העורף ע"י מדינת ישראל והרשות הלאומית להסמכת מעבדות.

כיצד מגן 360 שומרת עליכם?

מרחב מוגן דירתי (ממ"ד) נועד להגן על יושביו בפני התקפות אוויריות, הפצצות ומטחי טילים והתקפות אב"כ (נשק אטומי, ביולוגי, כימי) פתאומיות שזמן ההתרעה עליהן אינו מספיק כדי לאפשר לאזרחים להגיע למקלט בזמן. קרא עוד »

האם יש למגן 360 גיבוי במקרה של הפסקת חשמל?

ודאי. המערכת כוללת מפוח ידני שניתן להפעיל בקלות בעת הפסקת חשמל. במצב של התקפה קונבנציונאלית יש להפעיל את המפוח הידני מידי 10 דקות ובעת מתקפת אב"כ יש להפעילו בקצב של 30 פעימות בדקה באופן רציף ללא הפסקה.

האם ניתן לחבר את מערכת הסינון למצבר, כגיבוי למקרה של הפסקת חשמל?

ראשית, יש במערכת ערכת גיבוי ידנית למקרה של הפסקת חשמל. בנוסף לכך, אם ברצונכם גם בגיבוי חשמלי אנו ממליצים על מערכת אל-פסק (UPS) המיועדת למחשבים. מערכת זו עדיפה על מצבר מהסיבות הבאות:

רכישתה זולה מרכישת מצבר
המערכת נטענת בחשמל באופן קבוע בעוד שמצבר אינו נטען ומתרוקן לאחר כ-12 -18 חודשים
החיבור למערכת בטוח יותר

ארקוטק! כי בחיים לא מתפשרים