התקנת המערכות

אישור אטימות רשמי ותקינות הממ"ד מהווה תנאי לקבלת טופס 4 ולהתקנת מערכת אוורור וסינון אב"כ. לפי תקן והמפרט של פיקוד העורף לשם קבלת האישור יש לעבור בהצלחה בדיקת אטימות ותקינות ממ"דים ע"י מעבדת בדיקה מוסמכת ומאושרת.

סדרת בדיקות אטימות כוללת: בניית הממ"ד בהתאם לתכנית המקורית של הג"א, מסגרות הממ"ד (משקופים, דלת, חלון, וכו') אביזרי חשמל תקינים, חלון אטום, ועוד.

צוות המהנדסים של ארקוטק ישמח לסייע לכם בתכנון אופטימלי של פתחי כניסה ויציאה של אוויר בממ"ד (פלאנג'ים), ומיקום מערכת הסינון באופן שיעמדו בכל דרישות התקן מצד אחד, ומצד שני, המערכת תהיה "שקופה" לדיירים בשגרה, וגם זמינה לתפעול נוח ובטוח במצב חירום.

התקנת המערכות

מועד התקנת המערכות נקבע לאחר קבלת אישור האטימות הרשמי אשר רק עם קבלתו ניתן להתקין בממ"דים את מערכות האוורור והסינון שנרכשו.

התקנת מערכות מגן 360 מתבצעת אך ורק ע"י המומחים של חברת ארקוטק שהינה בעלת תו תקן ישראלי 4570 חלק 4 למתקיני מערכות הגנה לסינון אב"כ.

בפרויקטי בניה – צוות ההתקנות של ארקוטק מגיע לאתר הבניה לפני מועד ההתקנה, ויכין "סקר חוזה" הכולל מיפוי דרכי גישה לאתר, מאפייני וטיפוסי הממ"דים, מיקומי האוגנים, עומק האוגן, מצב האטימות של הממדים וכל פרט רלוונטי אחר הנדרש לצורך התקנה מקצועית טובה, נקיה יעילה ומהירה של מערכות הסינון.

ההתקנה תתבצע במועד שייקבע איתכם, תוך הקפדה על עמידה בלוחות זמנים, התקנה נקייה ומדויקת בסטנדרט איכות גבוה שנמשכת כ- 30 דקות למערכת, ושמירה על בטיחות מקסימלית של העובדים.

בסיום ההתקנה יבצע המתקין בדיקת הפעלת המערכת ו"על לחץ" בהתאם להוראות התקן. לכשהכל ימצא תקין, ידביק המתקין על המערכת מדבקת תו תקן עם מספר סידורי.
בתום כל ההתקנות בפרויקט יקבל הקבלן מחברת ארקוטק אישור התקנה ובדיקה מפורט עבור כל הדירות בהן הותקנו מערכות הסינון מגן 360.

הגמישות המקסימאלית שמציעה מגן 360 מאפשרת ניצול אופטימאלי של מרחב הממ"ד ומאפשר לבחור את מיקום התקנת המערכת – במאוזן או במאונך, בכל גובה וזווית תקניים, במרחק של עד 1.80 מ' מהאוגן או ישירות על האוגן (המלצת היצרן)

מיקום אוגן כניסת האוויר אפשרות התקנת המערכת
לצד החלון, בגובה של כ-1.70 מ' לצד החלון, בגובה של כ-1.70 מ' התקנה מעל החלון (עד 1.80 מ' מהאוגן)

קרוב מאוד לפינת הקיר
(ימין או שמאל)

א. על האוגן, במאונך
ב. על האוגן בכיוון נגדי לנקודת מפגש הקירות (שמאל/ימין)
ג. על הקיר הסמוך
מעל החלון ישירות על האוגן במאוזן או במרחק של עד 2 מטרים ממנו

צפו במגוון אופציות להתקנת מגן 360

עם מגן 360 של ארקוטק תוכלו לאכלס את הדירות החדשות בביטחון מלא שפעלתם לפי תקנות פיקוד העורף והענקתם ללקוחות שלכם את מערכת המיגון המתקדמת ביותר בשוק להגנת אב"כ.

ארקוטק! כי בחיים לא מתפשרים

למידע נוסף והזמנות